www.szczakowianka.pl

Szczakowianka kończy rundę jesienną na 1. miejscu

Szczakowianka Jaworzno zwycięstwem 1:0 nad Podlesianką Katowice zakończyła rundę jesienną V ligi sezonu 2009/2010. Spotkanie rozegrane na obiekcie przy Sołtysiej w Katowicach pokazało, że zespół Andrzeja Sermaka w obecnym składzie jest jednym zespołem, który liczy się w tym sezonie do awansu.

Pomimo fatalnych warunków, jakie panowały na obiekcie w Katowicach-Podlesiu, prawie niewidocznych linii kończących pole gry i kałużach jakie znajdowały się na murawie, sędzia spotkania -  Piotr Bielecki, zdecydował o nieodwoływaniu spotkania, które od pierwszych minut spotkania rozgrywane było pod dyktando Szczakowianki Jaworzno, która w 15. minucie spotkania, licznej grupie jaworznickich fanów zgromadzonych na obiekcie w Katowicach dała powody do radości. Adrian Wojtaszak dobrze dogrywa w pole karne z rzutu rożnego, a piłkę głową do siatki kieruje Rafał Skrzypek. Kolejne minuty to usilne próby zdobycia bramki przez którąś z drużyn, tworzone przez nich akcje kończyły się jednak w ...... kałużach, które nagminnie przeszkadzały zawodnikom w grze.

Dzięki temu zwycięstwu, drużyna Szczakowianki umocniła się na pozycji lidera z bezpieczną 15. punktową przewagą do drugiego Górnika Piaski, dzięki czemu ''biało - czerwoni'' z wielkim spokojem mogą przygotowywać się do rundy rewanżowej, a działacze powinni myśleć powoli o szykowaniu drużyny pod kątem IV ligowych rozgrywek, które są coraz bliżej drużyny z Jaworzna.

Podlesianka Katowice - Szczakowianka Jaworzno 0:1 (0:1)

15' Rafał Skrzypek

Szczakowianka Jaworzno: Józefiak – Jamróz, R. Skrzypek, Sałapatek, Szremski (45' Ochmański) – Wojtaszak, Stemplewski, Biskup, Chojnowski – Janeczko (85' Grabski), Głośny (80' Dylowicz)

Dodał: Randall / 2009.11.11; 13:53
Źródło: własne