www.szczakowianka.pl

DZ: Spacerek "Szczaksy" do IV ligi

Szczakowianka Jaworzno jest bezkonkurencyjna w rozgrywkach drugiej grupy katowickiej klasy okręgowej.

Podopieczni Andrzeja Sermaka wygrali czternasty, kolejny mecz, tym razem pokonując 4:0 Orkana Dąbrówka Wielka. Do 20. minuty goście mogli jeszcze się łudzić, że wywiozą z Jaworzna jakieś punkty, ale ostatecznie okazało się, że muszą prosić o jak najniższy wymiar kary.

W 21. minucie Adam Janeczko dograł w pole karne, a tam Kamil Głośny okazał się sprytniejszy zarówno od obrońców, jak i golkipera rywali. "Szczaksa" poszła za ciosem i trzy minuty później podwyższyła rezultat, gdy Adrian Wojtaszak wrzucił piłkę idealnie na głowę Rafała Skrzypka. Nie minęło jeszcze pół godziny, a Sebastian Chojnowski przymierzył w długi róg po zagraniu Michała Biskupa. Gospodarze nadal atakowali i stworzyli sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Rezultat ustalili jednak dopiero w ostatniej minucie, gdy na listę strzelców po raz drugi w tym meczu wpisał się Chojnowski.

- Ta seria zwycięstw sprawiła, że poprawiło się morale drużyny. Moi piłkarze są na boisku pewni swoich umiejętności. Druga runda może być jednak inna. Wystarczy, że przegramy dwa mecze i sytuacja nieco się skomplikuje - przestrzega trener Szczakowianki, Andrzej Sermak. - Jeśli mamy szanse na awans, to oczywiście musimy się wzmocnić. Myślę o sprowadzeniu zawodników z rocznika 89 lub 90, których aktualnie można zobaczyć na boiskach "okręgówki" - dodaje Andrzej Sermak. Warto odnotować świetną passę Radosława Józefiaka, który odkąd zastępuje kontuzjowanego Wojciecha Skrzypka, nie przepuścił do siatki żadnego ze strzałów ligowych rywali.

Dodał: Randall / 2009.11.14; 13:36
Źródło: Dziennik Zachodni